vaker biologisch eten 5

Biologisch eten voor minder geld | 12 bespaartips

  • 26 juni 2025
  • 13 Reacties
Categorieën: Lifestyle

“Schat, ik wil meer biologisch eten!” Dat klonk een maand of twee geleden uit mijn mond. Na een aantal artikelen over pesticiden op groenten en fruit was ik zeker van mijn zaak. Ik wilde minder pesticiden in mijn mond stoppen, maar dan wel het liefst zonder voortaan een fortuin aan biologisch eten uit te geven. Alleen gaan die twee wel samen? Ja, heus wel – zo bleek. Door niet álles biologisch te kopen en door op goede aanbiedingen te letten, eten wij zoveel mogelijk biologisch zonder dat ons boodschappenbudget door het dak gaat. Hoe we dat doen? Ik deel 12 tips waarmee wij goedkoper biologisch eten.

Waarom biologisch eten?

Bij biologisch eten gebruikt de boer geen synthetische bestrijdingsmiddelen en kunstmest. In plaats daarvan gebruiken biologische boeren natuurlijke bestrijdingsmiddelen, zoals kleine beestjes die schimmels en plagen opeten.

Producten mogen alleen ‘biologisch’ heten als ze aan allerlei strenge eisen voldoet. Je herkent biologische producten altijd aan een groen icoon met een blaadje of aan het Nederlandse EKO-keurmerk.

Vaker biologisch eten kun je om allerlei redenen doen. Milieu Centraal noemt een aantal voordelen:

  • Het is ook beter voor de bodemkwaliteit dat er geen synthetische bestrijdingsmiddelen worden gebruikt.
  • Biologische landbouw scheelt energie en broeikasgasuitstoot (die normaal vrijkomt bij de productie van kunstmest).
  • Biologische boeren nemen extra maatregelen om de natuur te beschermen.
  • Biologische landbouw is minder schadelijk voor de omgeving van het landbouwveld onder andere doordat er minder CO2 bij vrijkomt.
  • Als je biologisch vlees of zuivel eet, is dat al een stukje beter voor het dierenwelzijn. (Maar meer veganistisch eten is uiteraard altijd nog beter. Ik eet zelf volledig vegan, dus dit punt zal ik verder niet meenemen).
  • Door biologisch eten te kopen, stijgt de vraag naar biologisch eten. Daarmee geef je boeren extra middelen om verder mee te verduurzamen.
  • Biologisch eten is misschien duurder voor je eigen portemonnee, maar voor het milieu is het “goedkoper”. Het kost minder milieuschade.
  • Dat er geen synthetische bestrijdingsmiddelen en kunstmest aan te pas komt, is mogelijk beter voor je gezondheid. Het is alleen lastig (en onethisch) om hier levenslang onderzoek naar te doen bij mensen, dus het is nog onzeker hoe dit precies zit.

Waarom wij de overstap naar meer bio hebben gemaakt? Vooral om minder pesticiden binnen te krijgen. Toen ik las dat een aantal ziektes in verband worden gebracht met pesticiden, leek het me in elk geval de moeite waard om meer biologisch te eten. Daarnaast werd ik getriggerd door deze aflevering van Keuringsdienst van Waarde, waarin de presentatoren uitleggen dat je voor baby’s beter groentepuree uit een potje kunt kopen dan verse groenten. Groenten voor baby’s moet namelijk aan strenge eisen voldoen, omdat dat belangrijk is voor hun gezondheid. Nadat ik die video had gezien, vroeg ik me vooral af: “Is het dan niet voor iedereen beter om biologisch te eten?”.

Het antwoord op die vraag is overigens niet glashelder. Het Voedingscentrum geeft bijvoorbeeld aan dat de belangrijkste gezondheidswinst voor veel mensen te behalen is door überhaupt voldoende groenten en fruit te eten. Of het nu biologisch is of niet! Wel is zeker dat biologische landbouw beter is voor het milieu.

Is biologisch eten echt zo duur?

Ja, biologisch eten is duurder dan niet-biologische voeding. Maar volgens Milieu Centraal heeft dat er vooral mee te maken dat je voor biologische voedingsmiddelen een eerlijke prijs betaalt (waarin bijvoorbeeld ook kosten zijn inbegrepen om de milieu-impact van landbouw te beperken). Zij stellen dat biologische voeding niet zozeer te duur is, maar dat traditionele voeding vooral te goedkoop is.

Verder verschilt het echt per type product of biologisch eten veel duurder is dan niet-biologisch eten. Zo scheelt het in prijs nauwelijks bij een blik tomatenblokjes, terwijl een biologische paprika wel veel duurder is dan een gewone paprika.

Waarom is biologisch eten beter voor het milieu?

Biologisch eten is beter voor het milieu, omdat biologische boeren meer maatregelen treffen om schade aan de natuur te beperken. Biologische landbouw is beter voor de bodemkwaliteit, de biodiversiteit en de omgeving, onder andere doordat er geen kunstmest en pesticiden worden gebruikt.

vaker biologisch eten 6

Hoe kun je voor minder geld biologisch eten?

Allemaal leuk en aardig, dat biologisch eten. Maar tot voor kort dacht ik dat biologisch eten vooral peperduur is. Ik schrok me altijd te pletter van de prijs van een biologische paprika. Dus Bart en ik hadden één missie: we gaan meer biologisch eten, maar dan wel op een manier waarbij ons boodschappenbedrag niet opeens verdubbelt. En dat gaat heel aardig! We maken er graag een sport van om niet hoger uit te komen dan wat we eerder aan boodschappen besteedden, en dat lukt op een paar euro na bijna altijd.

Met deze 12 tips maken wij meer biologisch eten budgetproof:

1. Kijk kritisch wat je wel en niet biologisch koopt

Wij eten vooral biologisch om minder pesticiden binnen te krijgen. Alleen niet op alle voedingsmiddelen komen evenveel pesticiden voor. Ik wilde niet doorslaan in biologisch eten en ben daarom in de wetenschappelijke tabellen gedoken om uit te zoeken welke voedingsmiddelen je het beste biologisch kunt kopen. Bij welke producten maakt het veel verschil? En voor welke groenten en fruit maakt het minder uit wat je koopt?

Ik heb daarvoor veel gehad aan dit artikel van Academy for Health, dat gebaseerd is op de European Food and Safety Administration. Op basis van die lijst kunnen we alle groenten en fruit indelen in 3 categorieën:

  1. Rood: veel overblijfselen van bestrijdingsmiddelen (= het beste om biologisch te kopen)
  2. Oranje: een matige hoeveelheid residu van bestrijdingsmiddelen (= liever biologisch kopen)
  3. Groen: weinig overblijfselen van bestrijdingsmiddelen (= biologisch kopen is minder belangrijk)

Hun conclusie is dat niet-biologische aalbessen, aardbeien, mandarijnen, druiven, sinaasappels, appels en peren het zwaarst worden behandeld met chemicaliën. Daarnaast doen wortel- en stengelgroenten (bijvoorbeeld asperges) het beter qua pesticiden dan blad- en vruchtgroenten (zoals sla, komkommer en paprika). In het onderzoek werden verse kruiden het vaakst afgekeurd. Daarnaast bevatten groenten en fruit uit de EU over het algemeen minder pesticiden dan groenten en fruit uit andere landen. Lees ook zeker dit artikel van Spraakmakers voor meer achtergrondinfo en handige links.

In deze tabel zie je welke groenten en fruit zoal in elk van die categorieën vallen:

RoodOranjeGroen
AalbesBanaanBloemkool
AardbeiBasilicumBoerenkool
AppelBleekselderijBroccoli
CitroenChampignonsErwten
DruivenFrambozenGerst
KersenLaurierOlijven in olijfolie
MaanzaadLimoenPapaja
PaprikaMandarijnPompoen
RucolaPassievruchtPruim
SlaPeerSpruiten
TomatenPeterselieTarwe
Perzik
Rode biet
Rogge
Sinaasappel

Wij hebben ons bio-boodschappenlijstje bepaald op basis van deze categorieën. Alles in de rode categorie kopen we standaard biologisch (tenzij het niet anders kan). Alles in het oranje lijstje proberen we biologisch te kopen, behalve als het lastig biologisch verkrijgbaar is. En alles in het groene lijstje kopen we in principe niet biologisch, tenzij de biologische variant heel goed verkrijgbaar en betaalbaar is (zoals bij pompoen).

Dat scheelt al veel geld. Brood koop ik bijvoorbeeld niet biologisch. Ik scoor gewoon het goedkoopste halfje bij Albert Heijn, wat me al snel meer dan een euro bespaart.

Wil je meer weten over welke groenten en fruit wel/niet zinvol zijn om biologisch te kopen? Google was mijn startpunt om hier goede studies voor te vinden. ChatGPT kan je eventueel helpen om op basis van het artikel met een paar concrete tips of een handig lijstje voor jou te komen.

vaker biologisch eten 7

2. Neem een AH Premium-abonnement

Als je veel bij Albert Heijn boodschappen doet, dan is een AH Premium-abonnement zeker een aanrader. Niet alleen krijg je daarmee extra bonusaanbiedingen en standaard korting op alle Terra-producten. Het levert je ook standaard 10% korting op het hele biologische assortiment op. Dat scheelt nogal wat! Zeker als je je bedenkt dat een AH Premium-abonnement maar € 14,99 per jaar kost. Wij hebben dat bedrag er vaak al in één maand uit.

3. Scoor ook eens biologische groenten en fruit bij Lidl

Als je een Lidl-filiaal in de buurt hebt, dan is het zeker een aanrader om daar eens langs te wippen voor je weekboodschappen. Lidl heeft heel veel biologische groenten en fruit en vraagt daar een zachter prijsje voor dan de meeste andere supermarkten. Dat terwijl de kwaliteit van de groenten en fruit hier ook top is.

Wij gaan regelmatig speciaal voor de groenten en fruit naar Lidl en doen daarna de andere boodschappen bij Albert Heijn. Al met al scheelt dat ons al snel een tientje per week.

vaker biologisch eten 12

4. Koop diepvriesgroenten en -fruit

Een van mijn beste tips om goedkoper biologisch te eten? Sla je slag in het diepvriesschap! Het klopt dat je voor verse groenten en fruit met het bio-keurmerk regelmatig een flink bedrag neertelt. Maar het scheelt fors als je diezelfde groenten en fruit uit de vriezer koopt.

Oké oké, paprika uit de diepvries bestaat niet. Bakjes ingevroren courgette zijn er evenmin. Maar sommige groenten en fruit kun je prima biologisch uit de vriezer halen. Zo kopen wij standaard biologische sperziebonen, tuinerwten, blauwe bessen en mango uit de vriezer. Je betaalt er daardoor veel minder voor en de producten blijven ingevroren ook veel langer goed.

vaker biologisch eten 10

5. Scoor sommige producten online in grootverpakkingen

Voor sommige producten ga ik standaard naar webshops als De Notenshop, Koro of Holland & Barrett in plaats van ze in de supermarkt te kopen. Daar kun je namelijk grootverpakkingen inslaan die vaak voordeliger zijn dan een kleine verpakking met hetzelfde product. Ook biologische havermout kun je daar in grote verpakkingen inslaan (wat handiger is dan een 500 gram-zak bij Albert Heijn kopen, zoals ik laatst deed).

Zo koop ik biologisch meel graag bij De Notenshop. Als je in één keer 2 kilo meel in huis haalt, ben je vaak al met al niet eens duurder uit dan als je allemaal kleine verpakkingen niet-biomeel in de supermarkt scoort.

vaker biologisch eten 9

6. Sla je slag bij de Duitse drogist

Voor wie dicht bij de grens woont of regelmatig een ritje over de grens maakt voor shoppen bij de oosterburen, is dit een goede tip. Bij de Duitse drogist DM vind je heel veel biologische producten, die vaak ook fijner geprijsd zijn dan in Nederland. Dus als je bijvoorbeeld biologische pasta, meel of chocola wilt kopen, dan is dit the place to be. Wij rijden ongeveer 2x per jaar naar Duitsland om in één klap heel veel in te slaan. Bart gebruikt bijvoorbeeld altijd de biologische koffiebonen van DM; die zijn een euro of vijf goedkoper per zak dan vergelijkbare bonen in Nederland. Daar kunnen we dan weer een hele tijd mee vooruit.

vaker biologisch eten 11

7. Koop niet álles biologisch (tenzij je dat graag wilt)

Meer biologisch eten is geen zwart-wit-verhaal. Je hoeft niet óf alles biologisch te kopen óf daar helemaal niet aan te beginnen. Wij pakken het ook fifty-fifty aan. Fruit als aardbeien haal ik heel trouw altijd biologisch. Maar producten als bonen of deegwaren met tarwe koop ik niet biologisch, omdat dat minder “slecht” schijnt te zijn en biologisch brood vaak heel prijzig is.

Het is net als met bijvoorbeeld vaker plantaardig of vegetarisch eten. Je hoeft het niet meteen all the way te doen en streng voor jezelf te zijn. Een middenweg is ook prima en maakt het misschien haalbaarder.

8. Koop seizoensgebonden

Of je nu biologisch eet of niet, het is altijd betaalbaarder (en beter voor het milieu) als je groenten en fruit koopt die in het seizoen zijn. Voor een doosje aardbeien betaal je je scheel in januari. Niet gek dat een bakje met biologische aardbeien al helemaal de hoofdprijs kost hartje winter. Als je met de seizoenen mee eet, ben je sowieso goedkoper uit.

In deze groente- en fruitkalender van het Voedingscentrum lees je welke groenten en fruit wanneer in het seizoen zijn.

Wil je producten kopen die niet in het seizoen zijn? Kijk dan of je ze uit de diepvries kunt scoren? De prijzen voor diepvriesgroenten en -fruit zijn meestal wel het hele jaar door redelijk stabiel.

vegan chili met chocola 2

9. Kies je maaltijden strategisch uit

Verder maakt het voor je boodschappenbudget uit wat je eet. Wij eten zelf vooral veel puur en relatief weinig bewerkte producten. Zo eet ik vaak chili’s en curry’s met peulvruchten. Daar gaan vooral rijst, groenten, peulvruchten en kokosmelk in. Een lekker betaalbare maaltijd! Als je voor een heel gezin biologische vleesvervangers in huis haalt, wordt het al snel een prijzigere bedoening.

Schrik je van het bedrag onderaan je boodschappenbon? Daag jezelf dan uit om anders te koken, zodat je minder dure producten nodig hebt.

Ook kleine eetswitches kunnen al een verschil maken. Zo kocht ik voorheen vaak kant-en-klare noedels (niet-biologisch trouwens) en heb ik die laatst vervangen door noedels die ik zelf maar een paar minuten moet koken. Zo krijg je meer waar voor je geld, terwijl je in principe hetzelfde eet.

vaker biologisch eten 5

10. Voorkom voedselverspilling

Toen we net begonnen met biologisch eten, moest ik eraan wennen dat biologische groenten en fruit vaak eerder bederven. Biologische aardbeien blijven bijvoorbeeld meestal maar 2-3 dagen goed. Dat komt niet doordat het een “slecht” product is. Het is eigenlijk vooral bizar dat niet-biologische aardbeien soms wel een week lang goed blijven.

Juist door de hoge prijs en de beperkte houdbaarheid, let ik bij biologische producten extra goed op dat ik ze op tijd opeet. Dus zorg dat je de tomaatjes in je la niet vergeet, dat je de aardbeien op tijd in je mond stopt en dat je de biologische komkommer niet 2 weken in de koelkast laat verpieteren. Zonde van het extra geld dat je ervoor betaalt!

Gaat een product er slechter uitzien? Maak het snel op of vries het eventueel in, zodat het alsnog een goede bestemming krijgt. Bekijk ook mijn tips voor koken met restjes en mijn tips tegen voedselverspilling. En heb je bananen over? Dan verdienen die natuurlijk een plekje in bananenbrood. In dit vegan bananenbrood misschien?

11. Let natuurlijk op de aanbiedingen

Mijn een-na-laatste tip om betaalbaar en biologisch te eten? Dat is een inkoppertje. Verlies de aanbiedingen niet uit het oog! Ook biologische producten zijn weleens in de bonus. Bij ons verschijnen ze steeds vaker in de persoonlijke Bonus-box. Als ik ze daar zie staan, sla ik graag mijn slag. Daarnaast hebben biologische winkels als Ekoplaza ook weleens goede deals voor biologische producten. Dus spiek ook zeker daar eens. Het handige aan Ekoplaza is sowieso dat daar écht alles biologisch is, waardoor je niet meer zelf naar bio-labels hoeft te zoeken.

vaker biologisch eten

12. Kweek je eigen verse kruiden (of koop ze in de supermarkt)

Wist je dat verse kruiden bijna altijd ook als plant te koop zijn in plaats van in een plastic zakje? En dat een (biologische!) verse plant vaak veel meer kruiden bevat én ongeveer net zo duur is als een plastic zakje met kruiden? Sinds ik dat weet, kopen wij salie, basilicum en munt altijd in plantjesvorm in plaats van in een pakje.

Wil je het echt duurzaam en biologisch aanpakken? Dan kun je natuurlijk ook je eigen mini-moestuin starten waarin je verse kruiden kweekt of zelfs groenten verbouwt. Superbiologisch en extra lekker. En het levert je nog een trotsmakend resultaat op ook.

Eet jij weleens, vaak of misschien zelfs altijd biologisch? Wat zijn jouw afwegingen daarbij?

besparen op biologisch eten

BLIJF OP DE HOOGTE

Laat je e-mailadres hieronder achter. Dan stuur ik je een mailtje zodra ik een nieuw bericht heb geplaatst.

blogger romy vakervrolijk

Door Romy

Tikgrage theeleut. Nooit uitgekletst. Ik inspireer je graag om vaker vrolijk in het leven te staan. Dat doe ik door goudeerlijke en persoonlijke teksten te schrijven en liefdevolle tips te delen. Mét een vleugje humor.

Ik ben benieuwd wat jij vindt…

  1. Daenelia 26 juni 2025 op 9:13 am - Beantwoord

    Wij eten inderdaad vaak biologisch. Grappig, we eten al tijden alleen maar bio tomaten, zonder dat ik wist dat tomaten in de rode categorie vallen 🙂 En bio appels. Druiven niet zo zeer, die zie ik niet vaak in de bio-klasse langskomen, Maar daar ga ik dan op letten.
    Is het duur, of is niet-bio goedkoop? Ja. Maar het is al eeuwen zo dat goedkoop eten niet het gezondste is. Lang geleden konden arme mensen ook alleen maar eten kopen wat eigenlijk afval was, omdat de rijken het weinige goede, en lekkere, eten op tafel zette. Is dat een sociaal probleem? Misschien wel.
    Natuurlijk mag iedereen zelf beslissen wat ze eten. Ik kan frisdrank en ‘fruitsappen’ suikerwater noemen en weten dat zoveel suiker slecht is voor mij. Maar als iemand graag 2 liter frisdrank drinkt, mag dat natuurlijk.

    Maar ik eet ook wat ik lekker vind. En gek genoeg is dat vaak van hogere kwaliteit en dus duurder. Maar niet alles wat duurder is is beter en lekkerder. Het is ingewikkeld. Maar wel de moeite om serieus over na te denken over wat je in je lichaam stopt.

    • Romy 28 juni 2025 op 9:15 am - Beantwoord

      Heel herkenbaar wel dat goed en echt gezond eten (helaas) vaak duurder is! Maar net wat je zegt: eigenlijk is het vooral zo dat niet-biologisch eten te goedkoop is (dat zegt Milieu Centraal ook). Maar soms is het eigenlijk wel schrijnend dat het bijvoorbeeld goedkoper is om patat met frituurhapjes op tafel te zetten dan om een bord vol bio-groenten en pasta te eten.

  2. Audrey 26 juni 2025 op 9:53 am - Beantwoord

    Dit zijn echt goede tips! Zeker ook die drie categorieën, dat ga ik echt meenemen. Ik probeer er zelf wel op te letten, maar in de praktijk vind ik het wel lastig ivm de prijsverschillen. Ik doe 80% van onze boodschappen bij de Lidl, dus qua besparingen kan ik daar bijvoorbeeld al niet meer zo veel uithalen.

    Ik heb trouwens wel ook nog een tip: de website Crowdfarming. Nog een stuk prijziger dan “gewoon” biologisch, maar ik heb via deze site een mangoboom in Spanje geadopteerd, waardoor ik met korting mango’s bezorgd krijg als ze in het seizoen zijn. En die zijn dus biologisch en superlekker! Een extra pluspunt is dat het heel persoonlijk voelt doordat je de finca waar ze vandaan komt een beetje leert kennen, waardoor zo’n enorme doos mango’s ontvangen echt een geluksmoment is.

    • Romy 28 juni 2025 op 9:16 am - Beantwoord

      Leuk om te horen dat je iets aan de lijst hebt! 🙂 Ik vond dat ook superhandig, ook omdat ik het ook weer zo wat vind om echt álles biologisch te kopen.
      Oeh, de Crowdfarming is ook een goede tip! Supermooi idee inderdaad om op die manier rechtstreeks een finca te supporten en ook precies te weten waar je fruit vandaan komt. Ik ga daar ook eens naar kijken 🙂

  3. Ina 26 juni 2025 op 10:37 am - Beantwoord

    Wij hebben ook een AH premium abonnement, krijg je ook nog korting op bezorgkosten, maar met biologische producten scheelt het ook flink! Zo is de biologische melk zelfs iets goedkoper dan de niet-bio.

    • Romy 28 juni 2025 op 9:16 am - Beantwoord

      Oh wat goed van dat laatste! 🙂 Ik vind het ook een topaanbieding van AH.

  4. Geke 26 juni 2025 op 1:58 pm - Beantwoord

    Ik koop niet vaak bio net omwille van de prijs. En de combiniatie glutenvrij – bio is vaak helemaal om je blauw te betalen.
    Wel heb ik een moestuin, uiteraard helemaal vrij van bestrijdingsmiddelen allerhande.
    Ook kweek ik zoveel mogelijk zelf mijn planten op, dan weet ik helemaal dat er geen gif op zit. Ik kies bij tomaten ook bewust voor resistente rassen zodat ze bepaalde ziektes niet krijgen of er minder gevoelig aan zijn.
    Verder heb ik ook paprika’s, courgette, boontjes, erwten, bietjes en snijbiet, … en meestal lukt het wel om nog wat in te vriezen als er wat overschot is. Fruit hebben we ook wel wat: dit jaar een massa aardbeien kunnen oogsten. De frambozen moeten we ook vaak invriezen omdat er teveel zijn (maar ideaal voor in een smoothie). En sinds twee jaar hebben we ook wat blauwe bessen staan. Naast nog rode bessen, kruisbes, wat appels en peren. Dus in de zomer eten we wel veel bio, hoewel natuurlijk zonder ‘label’.

    • Romy 28 juni 2025 op 9:18 am - Beantwoord

      Oeh ja, biologisch en glutenvrij is inderdaad een lastige (en vooral) dure combinatie. Maar je eigen groenten verbouwen is al helemaal biologisch natuurlijk 🙂 Dan weet je precies waar alles vandaan komt en wat er wel en niet op heeft gezeten. Ik krijg er helemaal zin van om in onze nieuwe tuin ook een klein stukje voor fruitplanten of verse kruiden te reserveren 🙂

  5. Wilga Janssen 27 juni 2025 op 3:01 pm - Beantwoord

    Er zijn tegenwoordig ook steeds meer biologische boerderijen waar je op de een of andere manier ‘lid’ kunt worden. Van zelfoogsttuinen tot boerderij coöperaties als Herenboeren of Lenteland. Ze eet je automatisch met de seizoenen mee, eet je duurzaam en help je de landbouw mee om de transitie naar meer duurzame en natuurbevorderende teelt, te maken.

    • Romy 28 juni 2025 op 9:19 am - Beantwoord

      Goede tip, dank je wel! Een mooi idee ook inderdaad dat je de boeren zo rechtstreeks steunt bij biologische landbouw! Ik ga die twee coöperaties ook eens bekijken 🙂

  6. Marion Vatstra 27 juni 2025 op 8:03 pm - Beantwoord

    Ik ben het met verschillende dingen niet eens. 1e: ik mijd al enkele jaren de super WEF supermarkt AH, want die spuit gifstoffen over haar verse groente en fruit! Soms kun je de waarschuwing lezen als je bukt en onder de spray leest.
    2e: Ekoplaza was de eerste die producten met krekelmeel ging verkopen! Het hoeft tegenwoordig niet meer op het etiket te staan. Bijna alle grote bedrijven zijn aangesloten bij het WEF.
    Boerenkool zit ook vol gif zover ik weet.
    Ikzelf ben allergisch voor de Nederlandse paprika ‘s. Sommige van die kas producten krijgen iets toegediend waardoor ze in 1 nacht van kleur veranderen en bovendien worden ze veelal geteeld op glaswol. Er zit dus niks nuttigs in de bodem.

    • Romy 28 juni 2025 op 9:21 am - Beantwoord

      Goede aanvullingen! Als je écht goed biologisch wilt eten, blijft het inderdaad (helaas) een kwestie van je heel veel in dingen verdiepen.

      Volgens Academy for Health is boerenkool relatief veilig qua hoeveelheid pesticiden. Maar Academy for Health baseert zich op gemiddelden. Dus het kan zeker zijn dat op sommige boerenkolen meer pesticiden zitten.

  7. Thea 30 juni 2025 op 9:31 pm - Beantwoord

    Nog een tip; biologische kruiden in pot kun je ook stekken. Ik knip altijd enkele stengel basilicum en munt af, zet ze in een potje water en al snel krijgen ze wortels. Potaarde in een potje, stekje erin en je hebt al snel een nieuwe pot kruiden.

Recente blogs

IJ-hallen shoplog | Deze 8 koopjes kocht ik voor in totaal € 26,-

25 november 2019|Lifestyle|

Mijn laatste uitstapje naar de IJ-hallen was toen ik nog zonder jas naar buiten kon. Oftewel, het was hoog tijd om weer eens die kant op te gaan. Dit keer dus in mijn dikke winterjas om de kou in de tochtige hallen te kunnen trotseren. Gelukkig waagde ik me niet voor niets aan het gure weer, want mijn buit was dit keer flink. Ik stuitte op het ene na het andere leuke item en kwam met drie tassen vol thuis. Mijn buit? Acht mooie koopjes waarvoor ik in totaal maar € 26,- hoefde af te rekenen. Ik laat je mijn tweedehands aankopen maar al te graag zien.

Duurzaam huishouden? Dit zijn 43 budgetproof en praktische tips

27 mei 2025|Groen doen, Lifestyle|

Een duurzaam huishouden creëren kun je op allerlei grote én kleine manieren doen. Natuurlijk zetten vooral grote aanpassingen, zoals je dak vol leggen met zonnepanelen, zoden aan de dijk. Maar ook heel veel kleine beetjes maken samen een groot verschil. Plus: die kosten vaak maar een paar tientjes. Ik maak er graag een sport van om zoveel mogelijk kleine stappen te zetten richting een duurzamer huis. Van de keukenkastjes tot onze wekelijkse grote schoonmaak. Nieuwsgierig wat je zoal voor weinig geld kunt aanpassen? Ontdek hier 49 kleine en lekker praktische tips waarmee je vandaag nog het milieu (en vaak ook geld) spaart.

Blij Lijstje #23 | Harry in de diepvries & het tandpasta-effect

29 april 2020|Persoonlijk|

De afgelopen weken gebeurden er weer genoeg dingen die goed waren voor een glimlach. Zo barstte ik in lachen uit door een binnenpretje over ene Harry, liet ik mijn vriend een uitdaging aangaan en ontdekte ik wat de term 'tandpasta-effect' precies inhoudt. Daarnaast deed ik een jarige een hele lading pindakaas cadeau én trakteerde ik mezelf op een veel te dure vega-snack. Al die fijne momenten (en meer) heb ik weer verzameld in dit Blije Lijstje.

Ga naar de bovenkant