Daar was ik weer met een lijstje vol blijheid! Niet omdat alles altijd alleen maar fan-tas-tisch is, hoor. Wel omdat het goed is om regelmatig stil te staan bij alles wat je – al is het maar even – een moment van blijheid bezorgde. Dus dook ik weer eens in mijn notitieboek met dingen die me de afgelopen tijd vrolijk maakten. Zie hier: een verzameling fijne dingen van de laatste weken. Over hoe mijn auto opeens lokale bekendheid kreeg, hoe mijn geschiedenisverhalen dankzij Barts vakantie opeens tot leven komen, hoe ik mezelf ontpopte tot een soort-van-yogi en hoe één vraag over ons huis me opeens tot een fijn besef bracht.
- Een lekker laatste avondmaal met Bart halen bij Eazie (want: even geen zin in luxe restaurants) voordat hij voor 1,5 week op een onvergetelijke reis naar Egypte vertrok om daar de piramides, musea en graftomben te bewonderen.
- Nu Bart op vakantie is tot de ontdekking komen dat het met mijn ‘koken voor 1 persoon’-skills niet best gesteld is. Op dag 1 maakte ik per ongeluk al een pan noedelcurry waar ik 3 avonden van kon eten. Ach, wel lekker efficiënt koken zo!
- Dat ik de meest geweldige masseur van Amstelveen ontdekt heb, die me na heel veel dingen proberen van een tergende nekpijn af wist te helpen.
- Overdag onder mijn verzwaringsdeken zitten. Normaal slaap ik er in het najaar onder, maar nu vind ik hem nog iets te warm. Wat blijkt? Ook als ik ’s avonds op de bank zit of zelfs tijdens het thuiswerken werkt zo’n deken heel fijn om én de verwarming uit te houden én me ontspannen te voelen.
- Yin yoga! Nooit verwacht dat ik nog eens een abonnement op een yogaschool zou nemen, maar inmiddels heb ik al een 5-weken-streak bij deze fijne yogales. Echt een fijn type yoga als je overdag vooral veel met je hoofd doet en even uit je hoofd én uit je kantoorhouding wil komen! Ik word er een stuk rustiger, leniger en soepeler door.
- De adembenemende foto’s die Bart doorstuurt van piramides, sfinxen, woestijnlandschappen en andere prachtige gezichten die ik alleen nog maar uit mijn geschiedenisboeken van de middelbare school kende.
- Dat mijn recept voor perentaart om een of andere reden in één maand tijd 10.000x is bekeken. Hoe dan?! Ik ben er nog steeds niet achter waar al die mensen opeens vandaan kwamen (in ieder geval niet via Google, Pinterest of Instagram).
- Dat we onszelf dé aankoop van het jaar (tenminste, dat gok ik!) cadeau hebben gedaan: een robotstofzuiger. Hij heet Freek en komt ons een handje helpen bij de stoffige huishoudelijke klusjes. Ik ben normaal niet zo van de technische snufjes, maar ik heb 1) een hekel aan stof, 2) geen zin om dat stof elke dag zelf weg te ruimen, en 3) een kat die nog meer stof en haren op de grond achterlaat. Dus ik vermoed dat Freek en ik al snel onafscheidelijk zijn.
- Ongegeneerd het blije ei uithangen met mijn robotstofzuiger in de Instagram Reel hieronder. Ik vond video’s op social media eerst vet spannend en moeilijk en “niet mijn ding”, maar begin er nu steeds meer lol in te krijgen.
- Dat ik sinds dit weekend dé roze kast op mijn werkkamer heb staan en daardoor weer 7 hele verhuisdozen van zolder kon wegwerken.
- De prachtige podcast ‘Goed bij je hoofd’ die Hanna Verboom heeft gemaakt voor LINDA. In deze podcast spreekt ze met bekende mensen die een psychische variatie hebben om zo het taboe van mentale ziektes af te halen. Ik heb zelf in mijn puberjaren en als begintwintiger een eetstoornis gehad en weet nog dat ik me toen al schaamde als ik vertelde dat ik “naar een psycholoog ging”. Totaal onnodig achteraf! Herken je iets van die gedachten? Dan is dit zo’n fijne podcast die laat zien dat je niet alleen bent en dat ook mensen van wie je het niet verwacht soms “iets” hebben of hebben gehad. In de podcast komen allerlei bekende en minder bekende gasten aan bod die vertellen over o.a. paniekaanvallen, depressies, ADHD, bipolaire stoornissen en ook eetproblematiek.
- Dat mijn auto de APK (wel € 645 lichter) weer heeft overleefd, en ik dus minimaal nog een jaar in mijn groene karretje kan rondcrossen.
- Door het APK-gebeuren ook weer good old memories ophalen aan het moment dat ik mijn autootje kocht en me helemaal volwassen voelde met mijn eerste echte auto op mijn naam.
- De boekpresentatie van ‘Heilig Boontje’ bijwonen: hét kookboek waar mijn lieve, dappere broer 1,5 jaar lang keihard aan heeft gewerkt. Van de receptontwikkeling tot het maken van de foto’s en het schrijven van de teksten – hij deed het allemaal op eigen houtje. Ik ben beretrots. Maar goed, daar wijdde ik al deze trotse-zus-review aan.
- De leuke reacties dat sommige mensen zijn kookboek ook hebben besteld. Niks is leuker dan “influencen” voor je eigen familie 🙂
- Dat we tegenwoordig een bloemetjeszolder hebben dankzij het beige bloemetjesbehang dat de behanger op onze 6 meter (!) lange muur heeft geplakt.
Slap hangende plantjes die – dankbaar als ze zijn – na een scheut water direct weer fier overeind staan.
- Dat moment dat je na 2 uur facturen inboeken en getalletjes checken eindelijk je btw-aangifte richting de Belastingdienst hebt gestuurd en het weekend kan beginnen.
- Dat de pompoenen weer in het seizoen zijn en ik daardoor elke week vaste prik aan de pompoenrisotto zit.
- Dat ‘Oogappels’, een van mijn lievelingsprogramma’s, weer op tv is.
- Als ik ’s avonds boven mijn telefoon hang om hem aan te zetten en mijn telefoon recht in mijn gezicht zegt “Gezicht komt niet overeen”. Hállo, ik weet dat ik er zonder make-up en met vermoeide ogen anders uitzie, maar ben ik dan echt onherkenbaar geworden? Van je telefoon moet je het hebben 😉
- Een week vol interviews hebben voor mooie schrijfopdrachten, en zielsgelukkig worden van alle mooie, vaak openhartige gesprekken die daaruit voortkomen. Mocht je benieuwd zijn waar ik mensen zoal het hemd van het lijf over vraag? Ik tikte onder andere een reeks artikelen over studeren met een beperking voor de Universiteit Maastricht (zoals dit artikel!), een aantal interviews met deelnemers van 365 Dagen Succesvol en een interview voor een tijdschrift dat pas in april ergens verschijnt.
- Veel lege weekenden en daar zonder enige vorm van FOMO van genieten. Ik hield er altijd al van om niet te veel te plannen in het weekend, maar geef mezelf er de laatste tijd nog meer ruimte en rust voor. Echt, weekenden met alle tijd voor ontspanning, creatieve plannen en herfstwandelingen zijn goud waard!
- Sorteerbakjes bij Action scoren, zodat ook onze laatste ongeorganiseerde keukenkastjes nu van top tot teen geordend zijn.
- Dat iemand laatst vroeg: “Als jullie zolder klaar is, is jullie huis dan nu echt af?”, en dat ik tot de conclusie kwam dat dat eigenlijk wel zo is. Het lange antwoord is natuurlijk: “Nee, de plintjes moeten nog geplakt worden. De tuin moet nog gebeuren. We willen nog nieuwe kozijnen. En en…” Maar dit keer besloot ik het te houden bij de korte conclusie: “Ja, het is af!”. En wat een fijn gevoel is dat.
- Door de Amsterdamse drukte lopen en me daar dan van kunnen afsluiten. Ik houd van stilte om me heen, maar ook van Amsterdam. Als ik daar in mijn eentje wandel, voelt het alsof ik mijn eigen bubbel heb en wel geniet van de reuring, maar er lekker niets mee hoef te doen.
- Een goede nacht slaap na een slechte nacht. Dan ga je het weer extra waarderen.
- Ontdekken dat mijn autootje op de dronefoto’s van onze buren op Funda staat te shinen. Je snapt: die foto moest ik even van Funda downloaden (nadat ik uiteraard eerst uitbundig digitaal bij de buren naar binnen had gespiekt).
- Heel hard om mezelf moeten lachen als ik een keer een gerecht geïmproviseerd heb dat écht heel smerig uitpakte. Tja, je kunt niet altijd 6 gooien. Laten we het erop houden dat sommige ingrediënten met een reden bijna nooit samen gebruikt worden.
- Op zoek zijn naar een voetensteuntje om mijn werkplek ergonomischer te maken en dan ontdekken dat mijn meditatiekussen daar de perfecte hoogte voor is en ik dus niet verder hoef te zoeken.
- Zen worden van blaadjes rapen in de tuin, en er de volgende ochtend achter komen dat dat de meest nutteloze activiteit ooit is als voor die avond harde wind is voorspeld… Ach, als je er maar zen van wordt 😉
En jij? Waar werd jij afgelopen week blij van?
BLIJF OP DE HOOGTE
Ik ben benieuwd wat jij vindt…
Recente blogs
Nieuwe woonaccessoires die ik een plekje in huis gaf
Ra ra, wat krijg je als je mij wekenlang thuis laat zitten? Een heleboel kriebels om nieuwe interieuraanwinsten te scoren! De (online gescoorde) buit bleef gelukkig vrij bescheiden, maar wil ik je toch niet onthouden. Zo gaf ik mijn ladderkast een kleine upgrade, scoorde ik een flinke plant en reserveerde ik een plekje voor een nieuw kussen op de bank. In dit artikel laat ik je mijn interieuraankopen graag zien.
Outfit | Thuiswerken in mijn teddy-jasje
Ja ja, het is weer zover. Ook dit keer hadden mijn zelfontspanner en ik dikke pret. Ik zette weer eens een thuiswerkoutfit op de foto. Dit keer geen hoge hakken en nette blouses, maar mijn favoriete teddy-jasje. In combinatie met een tweedehands jurkje heb ik geprobeerd er een enigszins stijlvolle outfit mee te maken. En stijlvol of niet, lekker zitten doet dit jasje sowieso. Dat is natuurlijk in quarantainetijden het belangrijkste. Alleen al dat maakt hem een plekje in mijn thuiswerkoutfitposts waard.
20 willekeurige dingen die ik best zou willen kunnen
We zijn niet allemaal overal goed in. Gelukkig maar. Anders zouden tekstschrijvers, kappers, loodgieters en ICT-ers nog maar weinig werk te doen hebben. Maar er zijn ook skills die je niet per se nodig hebt om jezelf in leven te houden. Kunnen uitslapen tot later dan half negen bijvoorbeeld of een geweldige pokerface opzetten als je een goede grap maakt. Dit zijn 20 (niet al te essentiële) dingen die ik nog best eens zou willen kunnen.
Oh, wat een heerlijk lijstje! Die lege weekenden zonder FOMO vind ik ook zo heerlijk.
Van je perentaartrecept, ik had het laatst ook met een post en zag dat er ook héél veel spamcomments op gegeven zijn. Ik denk dat dat door een of ander computer iets massaal “bekeken” werd. Misschien bij jou ook.
zo’n fijn lijstje.. Waar ik vrolijk van geworden ben? Dat we eindelijk een foto hebben van onze 2 kattendames samen op bed. Dat ik genoeg rust heb om productief te zijn en me in evenwicht te voelen, Klinkt filosofische, maar is wel zo. Prettig weekend,
Hmm…lege weekenden en blaadjes rapen <3 Ik werd deze week blij van herfsttekeningen maken.
Gefeliciteerd met Freek! Ik denk dat je er veel plezier aan gaat beleven (maar doe wel af en toe onderhoud aan de robot-stofzuiger, dat helpt om hem gezond te houden). Ik werd best blij dat ik de stap nam om in een papieren publicatie mijn bedrijf te presenteren. Klinkt tegenstrijdig: ik maak tenslotte websites en dan verwacht je misschien dat ik vooral op digitale wegen inzet. Maar ik denk dat dit een leuke manier is om mensen die niet willekeurig op internet willen zoeken kan bereiken. Leuk 🙂