Het was alweer 2,5 jaar (!) geleden sinds ik voor het laatst bij de IJ-hallen rondliep op zoek naar tweedehands koopjes. Nogal een tijd voor iemand die daar ooit vaste gast was. Ik was dan ook mega-blij toen Bart en ik afgelopen zondag geheel spontaan weer eens richting Amsterdam-Noord gingen. Dat uitstapje was ook zeker niet voor niets. Naast dat het rondstruinen al een genietmoment op zich was, kwam ik ook met 6 mooie items thuis. Deze aanvullingen op mijn kledingkast tikte ik bij de IJ-hallen op de kop.
Turquoise top – Mango: € 3
De laatste tijd heb ik een ding met ruches, bijzondere kraagjes en andere chique details bij blouses en jurken. Je snapt dus wel waarom deze turquoise top direct mijn aandacht trok. Het is echt zo’n top om op een hete zomerdag te dragen als je er toch een beetje chic uit wilt zien omdat je tussen de hitte door nog wel een werkklus te klaren of een call te voeren hebt. Dus, voor die momenten is er nu deze blouse. In een vrolijke kleur en met een soepel vallende stof – precies zoals ik het graag zie.
Gestreepte trui – Vila: € 2
Naast bloemetjesprint en stippen, heb ik ook een zwak voor kleding met strepen. Ik heb al een paar gestreepte truien voor de winter, maar nog niet eentje met dit type herfstkleuren. Oranje en groen zijn kleuren die bij mijn wat lichte huid meestal wel goed staan. Ik word er niet extra bleek door, zoals bij heel donkere of juist pastelroze kleding bij mij vaak wel het geval is. Toen ik ook nog zag dat de trui maar € 2 kostte, was er al helemaal geen twijfel meer over mogelijk: kom maar bij mij, fijne trui! Voorlopig zal hij nog in de kast hangen, maar op koele septemberdagen zal ik hem vast vaak aantrekken.
Oversized mintgroen vest – € 6,00
Over winterkleding gesproken, ook dit vest is er niet één om op de gemiddelde zomeravond aan te trekken. Maar in de winter zie ik mezelf hier al helemaal in wegkruipen. Het is een heerlijk oversized vest dat je niet draagt om je taille te accentueren, maar dat wel gewoon heel fijn zit. ’s Winters leef ik als koukleum in dit soort vesten. Dat dit exemplaar ook nog toffe knopen en grote zakken heeft, maakt het plaatje al helemaal compleet. Kom maar door, winterse dagen! Of nou, ik geloof dat ik iets te veel een zomermens ben om die uitspraak ooit over mijn lippen te krijgen. Maar ik zou het bijna zeggen om dit fijne vest aan te kunnen.
Blauw/bruin rokje – My Jewellery: € 3,00
Toen zag ik dit rokje hangen. Bart vond het een typisch Romy-rokje, en ik geloof dat ik wel weet waarom. Het is een niet te lang (maar ook zeker niet te kort) rokje, heeft een vrolijke print, telt een paar ruches en zit lekker wijd. Geen afknelrokken voor mij! Ik zie mezelf hier deze zomer wel in rondzwieren met een fleurige blouse erop. Zoals Bart al zei: net een rokje voor mij. Voor € 3,00 kon ik het niet laten deze aan mijn bestaande collectie Romy-rokjes toe te voegen.
Paarse jurk – Bisous Project: € 14,00
Even een klein beetje valsspelen! Deze jurk van Bisous Project kocht ik namelijk bij De Ruilhoek: een tweedehands winkel in Amsterdam. Geen IJ-hallen-vondst dus, maar wel een aanwinst waar ik heel blij mee ben.
De mouwen en een stukje van de bovenkant zijn transparant en de jurk heeft een fantastisch stippenstofje. En dan heb ik het nog niet eens gehad over – heb je ze weer! – de ruches. De jurk heeft verder een open rug, maar niet op z’n manier dat je eruitziet alsof je naar een disco-avond op Ibiza gaat. Heel blij mee! Ik rekende er € 14,00 voor af. Iets meer dan wat je voor de gemiddelde IJ-hallen-aankoop betaalt, maar dat vond ik de jurk wel waard.
Bloemetjestop – Guess: € 3,00
Over naar mijn meest geweldige vondst van het IJ-hallen-tripje. Met deze fantastische top van het merk Guess was het liefde op het eerste gezicht. (Althans, van mij uit. Geen idee of de top mij ook een leuke nieuwe eigenaar vindt.) Vaak word ik als een ekster naar bloemetjesprints getrokken in tweedehands winkels. Deze top vond ik door het vrolijke printje helemaal het einde. Net op het moment dat ik zag dat de top van Guess was en me dus realiseerde dat hij vast niet goedkoop zou zijn, riep Bart “Alles op dit rek kost € 3,00!”. Uiteraard griste ik toen direct de top uit het rek om hem af te rekenen. Die moest van mij worden! Guess is geen heel goedkoop merk, dus dat spotprijsje maakte me nog meer verliefd.
Toen ik de top bij thuiskomst paste, bleek hij ook nog eens perfect aan te sluiten. Blij, blij, blij! Die gaat sowieso mee in mijn vakantiekoffer binnenkort!
Blauwe bloemetjesjurk – Steps: € 2,00
Ik zei toch dat ik iets met bloemetjes had. Waarschijnlijk kon ik daarom ook deze blauwe jurk niet laten liggen. Hij komt van een van mijn voormalige favoriete kledingwinkels: Steps (ik mis die fijne jurkenwinkel nog steeds!), en is qua patroon totaal mijn ding. Ik was sceptisch of de jurk niet te wijd zou zijn. Maar met een ceintuur eromheen valt-ie perfect. Chic, kleurrijk en losjes vallend – zo zie ik mijn jurken het liefst. Ik houd altijd van wijd uitlopende jurken, omdat die ook nog prima passen als ik een opgeblazen buik heb (niet zwanger, wel prikkelbare-darm-syndroom!). Deze jurk is daar prima op uitgerust. Maar bovenal vind ik ‘m er fantastisch uitzien en is € 2,00 natuurlijk een koopje voor zo’n te gekke jurk. Vond ik wel!
Je leest het: ik kwam als een blij ei terug. En Bart? Die kocht een leuk kaartspelletje. Veel herenkleding is er dan ook niet te bekennen bij de IJ-hallen. Veel heren lopen er überhaupt niet rond, geloof ik. Extra lief dus dat hij (geheel vrijwillig!) meeging. Op mijn verbrande neus als souvenir na, was het een meer dan geslaagde dag, die dus ook nog deze flinke buit opleverde. Ik heb weer een hoop moois in mijn kledingkast hangen voor de resterende seizoenen van dit jaar!
Wat was jouw laatste tweedehands aankoop?
BLIJF OP DE HOOGTE
Ik ben benieuwd wat jij vindt…
Recente blogs
Outfit | Groen, paars & rood in één outfit
Ik heb de smaak van de thuisoutfits te pakken. Niets zo fijn als ook op een niet al te bruisende dag toch een mooi kloffie uit mijn kledingkast trekken! Dit keer ging ik voor kleur. Heel. Veel. Kleur. Ik combineerde een groene blouse met een paars rokje en knalrode schoenen. Ik gun je graag een blik op mijn nogal kleurrijke outfit.
Mijn gouden vondsten bij de kringloopwinkel
Als ik mensen vertel dat ik weleens naar de kringloopwinkel ga, krijg ik vaak talloze vooroordelen te horen. De kringloopwinkel is toch vies? Verkopen ze daar niet alleen maar oude troep? En kun je de spullen van daar wel vertrouwen? Soms vind ik het jammer als mensen hun oordeel klaar hebben zonder er zelf ooit een stap binnen te hebben gezet. Met een beetje zoeken vind je er namelijk soms de leukste spullen. Vandaag laat ik je mijn beste vondsten uit de kringloopwinkel zien.
Vegetarisch recept mie met kerrie, kokos & veel groenten
Het komt niet heel vaak voor, maar soms ben ik in een experimentele kookbui. Dan heb ik opeens frisse zin om iets creatiefs te bedenken met de paar ingrediënten die ik in huis heb. Deze week had ik zo'n moment. Ik daagde mezelf uit om met restjes iets lekkers te maken en het werd zowaar oprecht héél lekker. Wat het was? Mie met tofu, kokosmelk, ananas en héél veel groenten. Zin in een kom vol met lekker zoete en kruidige hap? Bekijk dan hieronder mijn vegetarische recept voor mie met kerrie, kokos en tofu.
Hahaha, verschil moet er zijn: jij kleding, Bart een kaartspelletje, moest ik toch even om grinniken;).
Mooie aanwinsten weer. Ik vind het altijd zo leuk hoe jij dingen op de kop weet te tikken die helemaal Romy zijn.
Prachtige items heb je gekocht! Leuk die bloemetjes en ruches, hou ik ook wel van.
Welk kaartspelletje? En kent hij Jaipur al? Is erg leuk om met z’n tweetjes te spelen! Mijn laatste tweedehandsaankoop … eh. Ik heb wel 4 koffers naar de kringloop gebracht, maar niks gekocht. Ik heb nog steeds respect voor mensen die tweedehandskleding kopen want ik vind er nooit iets. Ik heb wel mijn jeans-jasje aan, wat ik gekocht heb toen in studeerde. Is dus al ouder dan mijn 20-jarige relatie met mijn gozer. Zo fout doe ik het dus niet 😀
Wat een goede vondst, dat jasje! De kwaliteit is wel echt top als het nog steeds zo mooi is als toen.
Enne, goede tip van Jaipur! Die kennen we allebei nog niet. Hij kocht het spelletje Varkenspesten. We moeten het nog spelen, maar de beschrijving klonk erg leuk.
Wat ben je weer leuk geslaagd! Dat vest vind ik ook echt heel erg leuk zeg.
Mooie items heb je gescoord! Ik ben nog nooit bij de IJ-halen geweest maar ik hoor er goede verhalen over! Ik vind dat je zo goed kan kiezen uit de kleding. Ik vind de bloemetjes blouse van Guess en de rok van My Jewellery de leukste items. Ik was laatst ook in een kringloop en ik had er ook gekeken bij de kleding, maar ik had er niks gevonden. Ik kom er niet zo vaak maar ik vind het zo knap dat jij altijd leuke dingen kan vinden! Zou het wellicht ook liggen aan de locatie?
Jammer dat je met lege handen bij de kringloopwinkel vandaan kwam! Mijn ervaring is dat het best wel per winkel verschilt. Bij de kringloopwinkel in Aalsmeer vind ik bijvoorbeeld ook bijna nooit wat, terwijl Hoofddorp en Amstelveen wel veel leuks hebben. Dus als je structureel niet slaagt bij een bepaalde winkel, kun je altijd een kijkje nemen bij een andere kringloopwinkel in de buurt 🙂
Die gestreepte trui en dat mintgroene vest vind ik super mooi en zou ik ook kopen. Ben heel benieuwd naar een outfit met die paarse jurk. Lijkt me erg mooi aan!