Al 2 jaar keken we in onze slaapkamer aan tegen een kale muur. Of nee, de muur tegenover ons bed is inmiddels voorzien van een gezellige verzameling kraanvogels. Maar de muur boven ons bed bleef – op een roze kleurtje na – akelig leeg. En het gênante is dat we daarvoor al 2 jaar (!) een oplossing op zolder hadden liggen: een wandplank. Die hadden we al gekocht voordat we überhaupt in dit huis woonden, maar we hadden het in al die tijd nooit fatsoenlijk opgehangen. Tot afgelopen weekend, toen we eindelijk tijd maakten voor dit mini-klusje, dat onze slaapkamer in één klap afmaakte. Ik laat je graag onze postermuur zien.
De fijne slaapkamer met de kale muur
Begrijp me niet verkeerd: ik wás al heel blij met onze slaapkamer. Onze muren zijn mooi oudroze geschilderd en vanuit het bed kijken we uit op een muur met kraanvogelbehang. Heel gezellig! Alleen onze slaapkamer is ook behoorlijk groot (luxeprobleem, ik weet het!) en daardoor wat lastiger gezellig te maken. Althans, het plan was er: een postermuur maken. Maar in de praktijk kwam dat er steeds niet van. Nu de posters hangen, zie ik opeens dat dát was wat we al die tijd misten. De muur leek énorm zonder dat er iets aan hing, en dan vooral ook enorm kaal. Met de wandplank en posters aan de muur wordt het opeens een veel gezelligere bedoeling.

De postermuur op een wandplank
Wie mij volgde toen ik nog in mijn appartement woonde, had misschien al door dat deze slaapkamerstyling verdacht veel weg heeft van de slaapkamer in ons oude huis. Yup, daar hadden we hetzelfde bed, hetzelfde beddengoed en zelfs dezelfde wandplank hangen. En de muurkleur? Die lijkt ook als twee druppels water op de kleur in de vorige slaapkamer. Jawel, bijna alles in ons huis is anders dan in het vorige huis, maar de slaapkamer is een soort kopie van de oude slaapkamer. Alleen dan een flinke slag groter. Ik was gewoon zo blij met de sfeer in de oude slaapkamer én met die leuke wandplank vol posters dat ik dat allemaal in de herhaling heb gegooid in ons nieuwe huis.


Dit keer richtte ik de wandplank wel totaal anders in. In het oude huis hadden we allerlei formaten posters en zaten daar vooral foto’s van bloemen in. Ook leuk, maar ik wilde dit keer voor mooie tekeningen gaan. Toevallig stuitte ik een half jaar geleden op de posters van het merk Salt & Flor. Een vriendin had een kalender van dit merk op haar verlanglijstje staan, en al scrollend door de webshop werd ik smoorverliefd op hun posters en ansichtkaarten. Ik bestelde er direct een paar mee, met het idee die ooit een mooie plek aan de muur te geven. Dat moment was nu eindelijk daar.

Hoe stel je een postermuur samen?
Wij hebben onze postermuur op een wandplank samengesteld, zodat we posters kunnen combineren met beeldjes of vazen. Ook ben ik zelf nogal van het afwisselen en is dit een handige manier om regelmatig posters te switchen zonder dat je dan meteen boorgaten hoeft te dichten. Al kwam ik er laatst achter dat er ook een slimme oplossing is om een postermuur te maken zónder te boren. Ken jij plakspijkers al? Die plak je op de muur om er vervolgens iets aan op te hangen. Zelfs een plankje weten ze te houden. Boren is niet nodig en ze hangen alsnog hartstikke stevig. Dikke tip!
Wist je dat plakspijkers zelfs goed hechten op heel gladde oppervlakken, zoals wandpanelen, tegels of glas? Superhandig als je bijvoorbeeld in de keuken, in de badkamer of aan de douchewand iets wilt ophangen!
Verder zijn dit mijn beste tips om een mooie postermuur samen te stellen:
- Combineer verschillende formaten lijsten, zodat het er speels in plaats van “keurig” uitziet.
- Laat de lijsten elkaar – als je een wandplank gebruikt – een beetje overlappen. Ook dat ziet er speelser uit dan als je alle posters op een rij zet.
- Zoek posters bij elkaar die iets gemeen hebben. Dat kan een kleur zijn die in alle posters terugkomt, maar ook bijvoorbeeld een thema. Of je kunt posters van dezelfde artiest scoren. Dat matcht sowieso mooi. (Zelf heb ik gekozen voor een kleurenthema met pasteltinten en heb ik alleen maar getekende prints gekozen.)
- Gebruik ook eens een ansichtkaart als poster. Sommige kaarten zijn zó mooi dat ze een plek in een lijstje verdienen. De prints in de kleinste lijstjes zijn allebei ansichtkaarten die ik een keer heb gekocht voor € 2,50 per stuk. Dat is nog eens spotgoedkoop voor een print!
- Scoor mooie passe-partouts voor sommige posters. Dat geeft meer diepte aan een lijst.
- Koop lijsten die bij elkaar passen of maak er juist expres een ratjetoe van lijsten van. Ik koos voor allemaal dezelfde lijsten, maar het kan ook goed werken als je expres allerlei willekeurige lijstjes naast elkaar hangt. Scoor de lijstjes eventueel bij de kringloop voor een nog kunstiger geheel.
- Teken de postermuur uit op de grond voordat je hem ophangt. Schuif met lijsten en kijk hoe je het meest tevreden bent. Ga pas daarna met (plak)spijkers aan de slag.
- Wissel eventueel eens in de zoveel tijd posters om. Dat is het leuke aan een postermuur: je kunt ‘m al anders inrichten door 1-2 posters in lijsten te vervangen.

Posters met een verhaal
Ik kan het nooit laten om specifiek te kiezen voor posters en andere decoratie die voor mij een verhaal vertelt. Oké, sommige posters (zoals die met de tekst “Always kiss me goodnight”) vond ik gewoon leuk en hebben geen diepere betekenis, maar de meeste posters vertellen wel iets.
Het meisje met de zon herinnert me eraan om altijd het zonnige van dingen in te zien en uit te gaan van hoop in plaats van hopeloosheid. En tuurlijk, dat lukt de ene dag beter dan de andere dag. Maar op die dagen is deze zonneposter een mooie reminder dat de zon altijd ergens schijnt, ook als het donker lijkt.
Het schommelende meisje staat voor mij symbool voor je speelsheid nooit verliezen en altijd een klein beetje van je kinderlijke nieuwsgierigheid behouden.
En de fietser op de paarse heide? Dat vonden we een toepasselijke poster, omdat Bart nergens zo graag komt als op de Veluwse heide. Hij heeft daar heel wat dagen van zijn jeugd doorgebracht. Deze poster is daar een mooie herinnering aan.

Verder gaf ik dit mooie beeldje van Willow Tree eindelijk het ereplekje dat het verdient, boven ons bed. Dit beeldje trok een jaar geleden mijn aandacht omdat het me deed denken aan Pippa en mij. Toen ik als 25-jarige het huis uit ging, had ik een paar roerige jaren uit de rug waarin anorexia mijn leven beheerste. Ik was al een paar jaar hersteld, maar heb daarna nog veel “puin geruimd” om blijvend anders naar mezelf te kijken en vol goede moed een eigen leven te durven opbouwen.
Ik besloot destijds een kat te adopteren om samen met de kat in het appartement een nieuw leven op te bouwen. Bart kende ik toen nog niet, dus ik had nog geen idee of er ooit een geliefde bij zou komen. Maar met of zonder een geliefde erbij, de kat en ik zouden het ook samen al heel goed hebben. Die kat werd Pippa, en deze inmiddels bijna 11-jarige dame is gelukkig nog altijd bij ons. Het beeldje staat voor mij voor alles wat Pippa voor mij betekent, maar ook voor vertrouwen op alles wat al in je zit en je vasthouden aan dat wat je zelfvertrouwen geeft. Toch mooi dat ik nu elke dag met die boodschap wakker kan worden 😉

Zo is de slaapkamer écht af
Het blijft grappig dat ik de slaapkamer altijd “te kaal” vond, maar er niet de vinger op kon leggen wat het dan precies was. Nu deze postermuur hangt, weet ik eindelijk wat er al die tijd miste: een plank met gezellige posters met een betekenis. Ongetwijfeld ga ik de komende jaren nog 302 keer variëren met posters, maar voor nu ben ik helemaal happy. En ik moet zeggen: ik word oprecht net iets blijer van mijn bed opzoeken sinds deze gezellige posters een plek aan de muur hebben veroverd.
Wat heb jij hangen op je slaapkamer? Of heb je juist bewust niets opgehangen?

BLIJF OP DE HOOGTE
Ik ben benieuwd wat jij vindt…
Recente blogs
Toxische positiviteit: hoe sla je niet door in geforceerd positief zijn?
Als je blog Vaker Vrolijk heet, dan verdient het onderwerp 'toxische positiviteit' natuurlijk een artikel op zich. We worden op social media doodgegooid met quotes die doen vermoeden dat je met positief denken de wereld naar je hand kunt zetten. "Wees dankbaar", "Geluk is een keuze" en "Kijk naar wat je wel hebt" zijn een paar voorbeelden van redelijk giftige quotes. Hoewel ze goedbedoeld zijn en het uiteraard goed is om bij klein leed positief te blijven, zijn er ook situaties waarin overdreven positiviteit averechts werkt. Ook ik ben geen voorstander van geforceerd positief zijn. Maar hoe kom je uit de fuik van toxische positiviteit?
Ja, ik draag steunkousen (en daar ben ik oké mee!) | Mijn verhaal
Sokken? De meeste mensen kopen ze per vijf paar tegelijk. Lekker vrolijk van kleur met stippen of strepen. Of juist basic zwart en zo onopvallend en praktisch mogelijk. En ik? Ik draag steunkousen. Ja, diezelfde als die jouw oma of oude buurvrouw misschien draagt. Zo, dat is eruit! En nee, dat is niet altijd makkelijk, maar in mijn geval wel hard nodig. Lang heb ik getobd en gedubd of ik dit onderwerp wilde bespreken. Er gaat een kwetsbaar verhaal achter schuil over een gevoel van "anders dan anders" zijn. Maar in de hoop dat ik ook maar één iemand met mijn verhaal kan helpen of inspireren, wil ik er met alle liefde meer over vertellen.
Vegan kipspiesjes met ananas en satésaus
Laatst bedacht ik in een opwelling een zomers gerecht dat verrassend lekker uitpakte: vegan kipspiesjes met ananas. Deze spiesjes met satésaus zijn net even anders door de stukjes ananas tussendoor. Met een dot satésaus erbij zijn ze al helemaal lekker. Tegelijkertijd zijn de spiesjes een makkie om te maken. Een barbecue heb je er niet voor nodig, alleen een oven. Wil jij ook een heerlijke lunch of een feestelijk avondmaal maken? Stroop dan snel je mouwen op om zelf deze vegan kipspiesjes in elkaar te knutselen. Je gaat er geen spijt van krijgen!


Een slaapkamer moet ook de juiste sfeer hebben. En frisse lucht 😊
Wij – ik – heb al jaren een blauw schilderij op papier, ingelijst, boven ons bed hangen. Ik heb het zelf geschilderd toen ik 18 was en eindexamen in tekenen deed. Een deel van het schilderij maakte ik met een schoolvriendin. Het is gebaseerd op een mooie foto uit een van de foto boeken die ik heb, een plek in Cornwall, denk ik.
Het is me dierbaar, meer omdat het een stuk van mijn jeugd is. Maar ik kan natuurlijk een mooi verhaal vertellen.
Het hangt nu in een kamer met de blauwe overgordijnen van mijn moeder. Past heel mooi.