Soms ontdek je een outfitcombinatie die je het liefst elke dag zou dragen. Dat had ik bij deze combi, waarin ik me helemaal chic maar toch mezelf voel. Tot aan de bijpassende sieraden aan toe. Het is mijn ultieme outfit voor werkafspraken, maar stiekem ook gewoon voor een doodnormale dag die om een “voel ik me fijn in”-outfit vraagt. Waarom niet elke dag iets dragen waar je je lekker zelfverzekerd in voelt?! Ik laat je met veel plezier mijn extra lange paarse rok met vogels, mijn favoriete tweedehands vondst en mijn nieuwste setje armbanden zien.

Lange zomerrok met vogels
Laten we beginnen bij de bijna enkellange rok. Toen een tijdje geleden mijn oog viel op deze paarse rok met kraanvogels was het liefde op het eerste gezicht. Nu heb ik sowieso een zwak voor alles met kraanvogelprint (waarom heb ik nog geen kussens met die print op de bank liggen?). Maar deze kleur en prachtige print spraken me al helemaal aan. De rok reikt net niet tot op de grond, zwiert gezellig mee als je loopt of danst en heeft een split aan de zijkanten, waardoor je er ook nog comfortabel in kunt lopen. Kortom: perfect in elk opzicht! Ik draag de rok dan ook met veel liefde. Zowel met kouder weer (met panty eronder) als op warmere dagen (gematcht met mijn melkflessen) trek ik de rok steeds opnieuw uit de kast.
Toch maar aan de witte blouse
Net als de rok, komt ook de witte blouse uit een duurzame kledingwebshop. Witte blouses en ik vond ik eerder nooit zo’n beste match. Dat om twee redenen:
- De kleur wit vond ik met mijn onhandigheid wat tricky. Voor je het weet zit er tomatensaus op je buik of heb je een zwarte veeg op je mouw. Althans, ik was bang dat dat bij mij zo zou gaan. (Valt overigens alles mee! Ik ben er gewoon extra voorzichtig mee.)
- Ik had altijd in mijn hoofd dat ik in witte kleding nog veel bleker lijk dan ik ben. Gek genoeg lijkt dat alles mee te vallen. Bovendien ben ik gaan loslaten dat ik kleding moet dragen die me zongebruinder laat lijken. Skin-shaming is niet oké, zoals ik laatst schreef, en ik wil ook zelf niet meer onbewust aan dat soort vooroordelen over mijn eigen huid bijdragen. Dus: tijd om gewoon lekker wit te dragen.
Daarom kwam deze fijne blouse alsnog in huis. Hij is duurzaam geproduceerd en het is een van de mooiste blouses die ik ooit heb gezien. Het stofje is transparant (dus wel even een wit hemdje onderaan trekken!), er zijn kleine kanten details op te zien en hij heeft ook de allermooiste pofmouwen (zie deze Instagram-foto voor een glimp van de pofmouwen). Ook vind ik op zo’n neutrale blouse de rok nog veel mooier uitkomen. Het paars knalt er echt uit.


De Koningsdag-blazer (zonder oranje kleurtje)
Omdat niet elke Nederlandse zomerdag even zomers is, besloot ik de blouse te combineren met een blazer. Deze tikte ik bij Koningsdag op de kop en het is zonder enige twijfel mijn favoriete jasje van dit moment. Het is een prijzige blazer van Scotch & Soda van supermooie kwaliteit. De mazzelkont die ik ben, wist ik hem op de vrijmarkt voor € 20 te scoren. Wat een vondst! Ik ben nog nooit een jasje tegengekomen dat zo perfect aansluit als deze. Vaak voel ik me in blazers alsof ik verzuip in een te groot jasje, maar deze blazer heeft precies de goede lengte en breedte.
Het is zo’n blazer zoals ik ze altijd al graag draag. De blazers heb ik helemaal ontdekt toen ik op mijn 23e mijn eerste grotemensenbaan kreeg. Ik word al mijn leven lang jonger geschat dan ik ben en stond er niet om te springen bij mijn eerste baan voor stagiaire of vwo-leerling aangezien te worden. Blazers leken me de oplossing om mijn geschatte leeftijd iets op te krikken. Hoewel ik blazers nu niet meer met dat doel voor ogen draag, ben ik de blazerliefde nooit meer verloren. Ik voel me gewoon fijn in zo’n mooi en goed getailleerd jasje als dit.



Geen complete outfit zonder sieraden
Een outfit is pas echt compleet met sieraden erbij. Onder dat mom draag ik een paar armbanden om mijn pols. Van XOO, een webshop voor betaalbare sieraden van mooie kwaliteit, ontving ik deze drie armbanden. Ik zocht al een tijdje mooie armbandjes die ik in principe dagelijks kan dragen. Nu ben ik een wat kritische armbandendrager. Omdat ik voor mijn werk hele dagen teksten tik, vind ik het niet fijn als armbandjes steeds tegen mijn toetsenbord aan komen. Daarom ga ik graag voor minimalistische sieraden, praktisch ingesteld als ik ben. In de webshop van XOO wist ik daarvoor heel goed te slagen. Ik zocht een paar mooie armbanden uit die ik met plezier dagelijks om mijn pols heb bungelen.
Ik koos voor een chic parelarmbandje met sluitingen en twee zilveren armbanden. De één heeft twee O’s, die voor mij symbool staan voor mijn overleden Opa en Oma met wie ik me nog altijd verbonden voel. Het andere armbandje heeft een subtiel zirkonia-steentje. Daar zit voor mij geen diepgaande betekenis achter; ik vond het gewoon een mooi armbandje. Ik vind het helemaal leuk om de armbandjes bij elkaar te dragen. Echt een “arm party”, zoals volleerde fashionbloggers dat noemen. Wat mij betreft maken ze mijn outfit af.
Ook sieraden graveren mogelijk
Overigens kun je bij XOO ook sieraden laten graveren. Zo kun je er een mooie spreuk of iemands naam in laten zetten als je dat tof vindt. Bestel er bijvoorbeeld een prachtige armband met naam. Zeker een leuk idee voor een cadeautje (aan een ander of aan jezelf) om te onthouden!


Draag wat jou laat stralen
Wat is het toch een feestje om lekker te dragen waar je je fijn in voelt! Van lingerie tot kleding tot sieraden. Ik ben nog altijd blij dat ik voor mezelf durf te investeren in nieuwe en tweedehands items die een grote lach om mijn mond laten verschijnen in plaats van, zoals in mijn puberteit, gewoon alles te kopen wat los en vastzit qua kleding of sieraden. Geef liever iets meer uit aan items van kwaliteit die “het helemaal zijn” dan met “Mwah, wel leuk!”-kleding of -sieraden genoegen te nemen. Ik ben blij dat ik dankzij XOO een nieuwe go-to-sieradenshop heb gevonden waar ik voor mooie maar toch niet te dure sieraden terecht kan. Van mijn “arm candy” ga ik nog heel lang plezier van hebben.
Blouse: J LABEL (via Sophie Stone)
Rok: J LABEL (via Sophie Stone)
Blazer: Scotch & Soda (tweedehands)
Armbanden: XOO
Enkellaarsjes: Notre-V
Draag jij vaak armbanden?

BLIJF OP DE HOOGTE
Ik ben benieuwd wat jij vindt…
Recente blogs
9 tips voor je sollicitatiebrief en cv (voor dé droombaan)
Sollicitatiebrieven schrijven en cv's checken - ik heb er altijd een zwak voor gehad. Het is dat professioneel sollicitatiebrievenschrijfster geen beroep is, maar anders had ik aan die functie graag een sollicitatiebrief gewaagd. Ik heb zelf in mijn leven best wel wat gesolliciteerd en help zo nu en dan vrienden of familie bij hun sollicitatiebrief of cv. Vind ik leuk! Expert ben ik natuurlijk niet, maar ik deel wel graag mijn ervaringen. Dit zijn 9 tips voor je sollicitatiebrief en cv. Misschien heb je er iets aan als jij dé droombaan of die ene leuke opdracht wilt bemachtigen.
7 niet zo goede gewoontes voor je eigen geluk
Gewoontes komen in alle soorten en maten. Eerder zette ik al 7 goede gewoontes op een rijtje om het leven (nóg) leuker te maken. Laten we vandaag eens naar het tegenovergestelde kijken. Oftewel de niet zo goede gewoontes, die je soms flink in de weg kunnen zitten. Juist stilstaan bij die gewoontes kan je namelijk helpen om er iets aan te doen en stappen te zetten waar je wél blij van wordt. In dit artikel zet ik 7 niet zo fijne gewoontes op een rijtje waar ik mezelf ook weleens schuldig aan maak. Gewoon omdat het tijd is om daar eens een stokje voor te steken!
Lekker tegenstrijdig?! | 6 tegenstellingen in mij
Toen iemand laatst vroeg of ik mezelf kon omschrijven, merkte ik dat ik vooral in tegenstellingen praatte. Zo ben ik gestructureerd en chaotisch tegelijk, maar ook zowel actief als een tikkeltje lui. Ook ben ik een huismus, maar wel een die graag iets avontuurlijks doet op z'n tijd. Ik ben vaak niet alleen het ene uiterste, maar heb dan ook wel iets van het andere uiterste in me zitten. En soms is het eigenlijk wel zo fijn dat het elkaar zo een beetje opheft. Geïnspireerd door Cynthia's artikel geef ik je graag een inkijkje in een paar van mijn tegengestelde eigenschappen.
Geweldige outfit! Ik vind het zo leuk hoe jij allerlei dingen die je los van elkaar koopt mooi weet te combineren. Ik ben namelijk van het ‘setjes kopen’ omdat ik anders niet weet hoe ik moet combineren, maar ik vind het dan zó leuk om te zien hoe jij dat doet.
Thanks! 🙂 Het is voor mij ook vaak een kwestie van gewoon proberen. Soms trek ik twee dingen bij elkaar aan en doe ik ze daarna snel weer uit, omdat het drie keer niets is. Maar soms pakt het verrassend goed uit. Ik zou zeggen: probeer eens wat dingen bij elkaar en kijk of het wat is of niet 🙂
(ehum. Weet je nog dat je ooit een blog schreef over je ‘bedrijfje’ of je ‘bedrijf’? En hoe verschillend het aanvoelt om dat verkleinwoordje te gebruiken? Jouw benen, je huid, is niet ‘bleek’, je hebt geen ‘melkflessen’, je hebt een huid zoals Sneeuwwitje, en die werd als erg aantrekkelijk gezien. Dus. Niet dat één kleur beter is dan de andere; zongebruind is ook aantrekkelijk, maar … taal!! Noem het dan ‘porcelein’, of bedenk iets moois en positiefs! Of laat het 🙂 Of niet. Maar er is niks mis met een huid die niet door de zon gebruind is. )
Blazers vind ik altijd erg leuk staan bij anderen. Maar omdat ik zo’n ukkie ben ( -doh! Nou doe ik het zelf!), staat een blazer mij vaak alsof ik mijn vaders colbertje aanheb. Oversized maar dan té. Die rok heeft een geweldig leuk printje!
(Over mannecolberts gesproken: ik draag vandaag wel de broek van mijn gozer; of ex-broek, want ik moest het korter maken. Hij past ‘m niet meer en hij staat mij hardstikke leuk. Er is dus voor mij ook niks mis met eens op de mannenafdeling kijken. Vaak goedkoper ook nog.)
Oeh, daar heb je een goed punt qua taalgebruik over mijn eigen benen! Porselein, die houd ik erin 🙂 Toevallig heeft mijn tint concealer ook de term ‘porcelain’, dus dat sluit nog aan ook.
Enne, heerlijk om kleding te kunnen delen of hergebruiken van elkaar! Mannenkleding kan inderdaad soms ook vrouwen hartstikke tof staan.
Leuke outfit!
De juwelen maken het af.
Ik draag zelf zelden juwelen en al helemaal geen armbandjes. Niet dat ik niet zou willen, maar mijn polsen zijn maar 14 cm omtrek en daarvoor zijn de meeste armbanden gewoon te wijd.
Mijn polsen zijn ook vrij smal, dus ik herken het probleem 🙂 Gelukkig zijn er steeds meer armbandjes waarbij je best veel afstelmogelijkheden hebt. Ik kijk zelf trouwens stiekem ook weleens op de kinderafdeling. De grootste maten daar passen sowieso bij mij 🙂