Ik blijf bezig met pompoenen deze herfst. Het is nu eenmaal een van mijn lievelingsingrediënten in welk eten dan ook. Laatst maakte ik al een pompoenrisotto en een pompoentaartje. Maar pompoen doet het ook verrassend goed bij de havermout. Nooit geweten? Ik laat het je zien met dit recept voor heerlijk zoete havermout met pompoen. Het is haast een pumpkin spice latte, maar dan zonder koffie en in een ontbijtschaaltje.
Havermout met pompoen
Warme havermout gaat er bij mij in het najaar goed in. Niets zo lekker als een ontbijt dat je maag goed vult en dat ook je innerlijke temperatuur weet op te krikken. Sloffen aan mijn voeten, een dik vest over mijn schouders, en een warm schaaltje met havermout in mijn handen – zo kun je mij op mijn ideale najaarsochtend uittekenen.
Nu heb ik al heel wat havermoutjes geprobeerd. Gebakken in de oven (zoals deze appeltaart-havermout) of warm uit een pannetje. Met appel, banaan of bosbes. Met een flinke schep cacaopoeder of juist havermout met de smaak van speculaas. Maar havermout met pompoen had ik nog niet eerder van mijn havermoutprobeerlijstje kunnen afvinken. Tot een paar weken geleden!
Deze havermout met pompoen was wat mij betreft een heerlijk zoete verrassing. Eentje die ik dan ook graag met je deel. Althans, het recept. Deze portie havermout kan ik niet anders dan in mijn eentje oppeuzelen.

Herfsthavermout à la het dure Starbucks-drankje
In het najaar zie ik tijdens het scrollen door Instagram nogal eens de bekende pumpkin spice lattes voorbijkomen. Nu ben ik zelf geen koffiefan en vind ik Starbucks-koffie een tikkeltje overpriced (sorry als ik liefhebbers nu beledig!). Maar de geur van zo’n glas met melk, een beetje koffie en heel veel heerlijke kruiden spreekt me wel enorm aan. Daarom wilde ik iets wat daaraan doet denken maken in havermoutvorm. Met onder andere koek- en speculaaskruiden, kaneel, pompoen en rozijnen op de ingrediëntenlijst, vond ik dit een typische herfsthavermout.
Op veel van mijn havermoutontbijtjes moet je een tijdje wachten voordat je er je lepel in kunt zetten. Dat is bij deze havermout met pompoen niet het geval. Aftellen totdat de oven klaar is, hoeft niet. Je warmt de havermout gewoon op in een pannetje, strooit er de toppings overheen en kunt daarna direct aanvallen.

Warme havermout met pompoen (vegan!)
Ingrediënten
- 200 gram pompoen (=ongeveer ⅓ pompoen)
- 80 gram havermout (evt. glutenvrij)
- 200 ml amandelmelk (of andere (plantaardige) melk)
- 1 banaan
- Handje rozijnen
- 1 el kaneel
- 1 el koek- en speculaaskruiden
- 1 el honing
Optioneel als topping:
- ½ tl kokosrasp
- Paar pecannoten (fijn gehakt)
- 1 el pindakaas
- Paar frambozen
Instructies
- Schil de pompoen, verwijder het vruchtvlees en snijd ⅓ van de pompoen in kleine blokjes. Kook deze zo’n 5 minuten in een pannetje. Daardoor wordt de pompoen zachter en kun je er straks ook zonder spierballen met je blender doorheen komen.
- Giet de pompoenblokjes af en mix ze met de blender tot een gladde pompoenpuree.
- Snijd de banaan door de helft en prak een halve banaan fijn met een lepel.
- Doe de pompoenpuree, havermout, amandelmelk, kaneel, koek- en speculaaskruiden, honing en de geprakte banaan bij elkaar in een schaaltje en roer goed door.
- Laat het havermoutmengsel daarna op laag vuur warm worden. Na een paar minuten, als je een stevige pap hebt, is de havermout klaar.
- Verdeel de havermout over twee schaaltjes. Snijd de overgebleven halve banaan in plakjes en leg die op de havermout. Strooi er ook wat rozijnen overheen en voeg eventueel pecannoten, kokosrasp en frambozen toe.
Notities


Herfsthavermout om van op te warmen
Nu ik dit artikel schrijf, krijg ik heel veel zin om dit ontbijtje morgen opnieuw te maken. Eigenlijk grappig dat ik pompoen vaak associeer met hartig eten, terwijl je er prima zoete dingen mee kunt maken. Niet alleen lekkere koffie dus, maar ook zeker een smaakvol en vullend ontbijt waar je letterlijk warm van wordt. Ik wel tenminste.
Qua toppings kun je ook helemaal losgaan. Ik koos zelf voor frambozen en kokos, omdat ik houd van lekker zoet. De frambozen geven de pompoenhavermout een gezellig kleurtje. Maar uiteraard kun je er ook heel goed appel of banaan bij eten. Of tover iets anders lekkers uit je voorraadkast voor bij deze warme herfsthavermout.
Mijn motto met ontbijtjes is: hoe meer toppings, hoe beter. Dus leef je uit. Zolang je ogen maar niet groter zijn dan je maag. Alhoewel, een restantje havermout als lunch zou ik ook niet verkeerd vinden.
Heb jij weleens pompoenhavermout op?

Ik ben benieuwd wat jij vindt…
Recente blogs
Slapen?! Mijn bestaan als nachtbraker én vroege vogel
Met slapen heb ik altijd een soort haat-liefdeverhouding gehad. Begrijp me niet verkeerd, ik ben elke dag weer blij als ik onder een warme deken lig en mijn gezicht in mijn kussen nestel. Toch vind ik het soms jammer als het weer bedtijd is en de dag voorbij is. 's Avonds kan ik tot in de late uurtjes doorgaan met dingen doen en 's ochtends ben ik het liefste ook weer vroeg uit de veren. Ik vind mezelf zowel een ochtend- als een avondmens en dat is soms knap lastig. Vandaag vertel ik je meer over mijn bestaan als nachtbraker én vroege vogel.
Kippenvel | Van deze 10 dingen krijg ik de rillingen!
We hebben allemaal wel dingen waar we écht niet tegen kunnen. Zo is met je nagels krassen over een schoolbord een geluid dat bij veel mensen door merg en been gaat. Anderen kunnen weer niet tegen huilende baby’s, tegen klikkende pennen of tegen mensen die met een lepeltje tegen de rand van hun kopje aan komen. Die dingen kan ik gelukkig allemaal wel uitstaan. Maar er zijn heel wat andere geluiden, vieze dingen en vreemde situaties die mij wél flinke rillingen bezorgen. Dit zijn 10 dingen waar ik écht niet tegen kan.
Ik ging op speeddate, en dit is wat ik ervan vond!
Ik speeddaten? Ik had je een half jaar geleden vast voor gek verklaard als je met dat voorstel was gekomen. Speeddaten leek me nóg meer awkward dan een gewone date al is. En hoe groot is de kans nu dat je daar dé persoon ontmoet?! Toch wist Lianne mij over de streep te trekken en zo belandde ik afgelopen zaterdagavond - totaal buiten mijn comfortzone - met een paar jongens en enkele andere meiden bij een speeddatesessie. Inclusief knusse tafeltjes, hartjesconfetti en kaartjes met vragen voor de ongemakkelijke momenten. Was het voor herhaling vatbaar? Ik vertel je wat ik ervan vond.
Een heerlijk recept weer! Ga ik onthouden.